Artykuł „Spory w branży budowlanej z uwzględnieniem wpływu pandemii spowodowanej wirusem SARS-CoV-2. Podsumowanie wyników ankiety CAS”

14 maja 2021

Eksperci CAS Jan Gandziarowski oraz Maciej Kajrukszto przygotowali artykuł „Spory w branży budowlanej z uwzględnieniem wpływu pandemii spowodowanej wirusem SARS-CoV-2. Podsumowanie wyników ankiety CAS”, który opublikowany został w najnowszym wydaniu dwumiesięcznika „Zamawiający. Zamówienia publiczne w praktyce”.

Tak jak w poprzednich latach, w 2020 r. podstawową przyczyną powstawania sporów w branży budowlanej pozostawał wzrost kosztów realizacji. Zahamowanie dynamiki wzrostów cen,  odnotowane w połowie 2019 roku, nie przyniosło w tym zakresie oczekiwanego uspokojenia. Przedsiębiorstwa kontynuowały realizację kontraktów pozyskanych przed falą wzrostów, a wybuch pandemii koronawirusa dodatkowo przyczynił się do wzrostu kosztów realizacji niektórych projektów oraz powstania nieprzewidywalnych zakłóceń, mogących powodować opóźnienia w realizacji.

Opublikowany artykuł powstał we współpracy CAS i Wydawnictwa Must Read Media. Pełna treść artykułu dostępna jest w czasopiśmie.

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy członkami

Zapisz się na nasz newsletter
otrzymuj najnowsze informacje od Nas, raporty i analizy

O Firmie

Naszym celem jest zapobieganie powstawaniu sporów na różnych etapach realizacji projektu oraz rozwiązywanie sporów poprzez przygotowywanie roszczeń i obronę przed roszczeniami. Wspieramy jako eksperci w trakcie negocjacji, mediacji jak i w trakcie postępowań przed sądami powszechnymi oraz arbitrażowymi, minimalizując ich negatywne skutki i dążąc do maksymalizacji zysków.

Dowiedz się więcej o firmie

Zespół ekspertów

Zespół CAS to doświadczeni Eksperci i Specjaliści współpracujący ze sobą od kilkunastu lat. Realizują z sukcesami projekty w sektorach takich jak: energetyka, budynki (obiekty kubaturowe), infrastruktura, morze (sektor morski), górnictwo, ropa i gaz ziemny, produkcja i przemysł.

Poznaj nasz zespół

Kontakt

CAS Sp. z o.o.
ul. Pańska 98/12,
00-837 Warszawa

KRS: 0000659441
Regon: 366393384
NIP: 527-279-47-55

Obserwuj nas

+48 608 470 354
cas@caservices.pl

Napisz do nas