Budowa bloku węglowego w Puławach

Opis realizacji

Realizacja dotyczy budowy Bloku energetycznego, ciepłowniczo-kondensacyjnego, pracującego w oparciu o paliwo węglowe oraz spełniającego wszelkie najnowsze wymagania ekologiczne.

Kontrakt na budowę Bloku zawarty pomiędzy Grupą Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. a Konsorcjum firm: Polimex Mostostal S.A., Polimex Energetyka sp. z o.o. i SBB ENERGY S.A., w którym Polimex Mostostal S.A. pełni funkcję lidera, obejmuje kompleksowe zaprojektowanie, dostawę, montaż oraz uruchomienie Bloku energetycznego ciepłowniczo-kondensacyjnego na paliwo węglowe o mocy elektrycznej ok. 90 MWe netto i mocy cieplnej w parze technologicznej powyżej 250 MWt, wraz z instalacjami i obiektami pomocniczymi, i jest realizowany w formule EPC („pod klucz”).

Zakres realizacji

Zespół CAS sporządził niezależną Opinię ekspercką dla konsorcjum Wykonawców Polimex Mostostal S.A., Polimex Energetyka sp. z o.o. oraz SBB Energy S.A., która była podstawą do zawarcia aneksu i ugody do Umowy z Zamawiającym na „Budowę bloku energetycznego w oparciu o paliwo węglowe w Puławach”.

Korzyści dla Klienta:

Opinia CAS dotycząca wydłużenia terminu realizacji Projektu umożliwiła wydłużenie okresu realizacji Kontraktu o 223 dni, tj. do dnia 3 czerwca 2023.

Natomiast część kosztowa Opinii przyczyniła się również do wzrostu Ceny Umowy i w związku z tym, podwyższenia wynagrodzenia Konsorcjum o 35 mln zł netto.

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy członkami

Zapisz się na nasz newsletter
otrzymuj najnowsze informacje od Nas, raporty i analizy

Mapa Warszawy z siedzibą CAS Sp. z o.o.

Kontakt

CAS Sp. z o.o.
ul. Pańska 98/12,
00-837 Warszawa

KRS: 0000659441
Regon: 366393384
NIP: 527-279-47-55

Obserwuj nas

+48 608 470 354
cas@caservices.pl

Napisz do nas
Mapa Warszawy z siedzibą CAS Sp. z o.o.